Masz pytania? Zadzwoń 509 845 021 lub napisz

Blog

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Podziel się

Kiedy zakupimy własne mieszkanie lub wybudujemy wymarzony dom, to czeka nas kolejne wyzwanie – jego zaprojektowanie i aranżacja. Przy braku doświadczenia i własnych pomysłów na udaną realizację, dobrze jest rozważyć możliwość skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Projektanci potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Ich projekty mają dostarczać nie tylko pomysłów na estetyczne, ładne wnętrze. Ich praca sprawia przede wszystkim, że dom czy mieszkanie stają się funkcjonalne - wygodne, bezpieczne i jest w nich dużo przestrzeni.

Więc jeśli brakuje Ci czasu na samodzielne zaprojektowanie wnętrza lub masz tylko kiełkujący pomysł i potrzebujesz go z kimś skonsultować, to z pewnością powinieneś skorzystać z usług projektanta wnętrz. Stwórz z pomocą profesjonalisty przestrzeń idealnie odzwierciedlającą Twoją osobowość!

Zalety tego rozwiązania

 

Wiele osób obawia się, że architekt wnętrz może im narzucić własną wizję tego, jak ma wyglądać mieszkanie. Nic bardziej mylnego! Projektant zawsze słucha sugestii i życzeń klienta. Jego zadaniem jest przeniesienie ich na realny grunt. Bierze on pod uwagę różne aspekty (techniczne, logistyczne i finansowe), które my moglibyśmy pominąć przy kreowaniu wymarzonego wnętrza. To sprawia, że nasza przestrzeń będzie zagospodarowana w sposób ergonomiczny i bez błędów, które dość często zdarzają się zwłaszcza osobom urządzającym swój pierwszy kąt. Ponadto architekt wnętrz zwykle przedstawi rozwiązania, które nie przyszłyby Ci do głowy i są oparte na ponadczasowym, funkcjonalnym designie, a nie takie, które będą tylko odwzorowywać obecną modę. Przecież jasne jest to, że nie chcemy robić remontu w krótkich odstępach czasu, a bardziej zależy nam na rozwiązaniach, które będą się doskonale prezentować również za kilka lat. Architekt wnętrz z racji swojego doświadczenia i wiedzy na temat nowości dostępnych na rynku na pewno zaproponuje zastosowanie najlepszych, nowoczesnych rozwiązań, które będą równocześnie trwałe i ponadczasowe.

Oszczędność czasu i środków

Jedną z największych zalet skorzystania z pomocy profesjonalisty jest oszczędność czasu. Obecnie, gdy jesteśmy tak zapracowani i zabiegani, z chęcią ściągniemy ze swoich barek ciężar dodatkowego, pochłaniającego czas zadania. Nie musimy zastanawiać się co gdzie postawić, bowiem projektant przygotuje dla nas propozycje układu funkcjonalno - przestrzennego pomieszczeń. Przygotuje również coś czego zwykły śmiertelnik nie potrafi zrobić, a mianowicie wizualizacje 3d. Gro osób nie potrafi wyobrazić sobie jak będą wyglądały ze sobą zestawienia różnych elementów,  dlatego podjęcie decyzji o zakupie jakiegokolwiek mebla czy kafelka napawa ich lękiem i spędza sen z powiek. Wizualizacje 3d rozwiązują ten problem, bowiem dzięki nim możemy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz wymarzony dom.  Naszym zadaniem w tym procesie jest jedynie ich zaakceptowanie lub prośba o poprawki. Dodatkowo architekt wnętrz zabierze nas do sprawdzonego sklepu lub swojego biura, gdzie będziemy mogli obejrzeć proponowane materiały czy elementy wyposażenia wnętrz w jednym miejscu. Dostajemy więc gotowe rozwiązania i nie musimy tracić czasu na wycieczki do sklepów czy przeglądanie ofert w Internecie. W  tym czasie można zająć się rzeczami ważnymi lub odpocząć. Poza tym pozwala to uniknąć dodatkowego stresu związanego z wyczerpującym urządzaniem mieszkania.

Wbrew pozorom takie rozwiązanie pozwoli nam również zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście będziemy musieli ponieść koszty pracy projektanta, jednak przyniesie nam to wymierną korzyść pod względem długofalowym. Zatrudniając profesjonalistę, unikniemy wielu nieprzewidzianych kosztów i poprawek, które mogłyby wyniknąć podczas samodzielnego projektowania wnętrza. Aranżacja zostanie stworzona zgodnie z budżetem, jaki posiadasz, a jeśli dodatkowo skorzystasz z ekip wykończeniowych rekomendowanych przez Twojego projektanta, zyskasz pewność, że prace zostaną wykonane w odpowiedniej jakości oraz rynkowych cenach. Dodatkowym plusem jest fakt, że mieszkania zaprojektowane przez architektów wnętrz mają dużo większą wartość rynkową i są chętniej kupowane przez nowych nabywców.

Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu Twoich wnętrz, jesteś miłośnikiem funkcjonalnych, spójnych rozwiązań, które mają ponadczasową estetykę i liczy się dla Ciebie każdy najmniejszy detal, to zapraszamy do odwiedzenia strony https://lildesign.com.pl/, gdzie uzyskasz fachową pomoc w projektowaniu wymarzonego wnętrza!

 

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl