Masz pytania? Zadzwoń 509 845 021 lub napisz

Styl glamour

Filtry
Cena
  • od
    do
Nero Stolik kawowy marmur Nero Stolik kawowy marmur
Producent: BELLDECO
Cena: 435,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
Deluxe Stolik B Deluxe Stolik B
Producent: BELLDECO
Cena: 579,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
Gold line Stolik/szkło Gold line Stolik/szkło
Producent: BELLDECO
Cena: 709,00 zł Z VAT
zobacz więcej
Deluxe Stolik Deluxe Stolik
Producent: BELLDECO
Cena: 829,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
Nero gold Stolik 1B Nero gold Stolik 1B
Producent: BELLDECO
Cena: 855,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
Nero gold Stolik 3 Nero gold Stolik 3
Producent: BELLDECO
Cena: 879,00 zł Z VAT
zobacz więcej
modern fotel 9 belldeco modern fotel 9 belldeco
Producent: BELLDECO
Cena: 965,00 zł Z VAT
zobacz więcej
London M Stolik boczny London M Stolik boczny
Producent: BELLDECO
Cena: 1 099,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
Barok old Stołek 1 Barok old Stołek 1
Producent: BELLDECO
Cena: 1 099,00 zł Z VAT
szt.
zobacz więcej
London Stolik 1 London Stolik 1
Producent: BELLDECO
Cena: 1 169,00 zł Z VAT
zobacz więcej
  • 1
  • |
  • 2
  • |
  • 3
  • |
  • 4

Styl glamour

Glamour to stosunkowo nowy styl, którego pochodzenie datuje się na XX w.  W języku angielskim słowo glamour oznacza czar, blask i przepych i dokładnie tego należy się spodziewać po wnętrzach urządzonych w tym klimacie. Słysząc glamour oczyma wyobraźni widzę piękne żyrandole ozdobione kryształowymi soplami, bogate zdobienia nawiązujące do barokowej ornamentyki, złocenia, srebrzenia i mnóstwo ale to mnóstwo błyszczących powierzchni.  I nie mylę się, bowiem są to typowe cechy tego stylu. Wnętrze glamour przypomina raczej pałacową sale aniżeli typowy pokój w typowym m4.
Powstaje zatem pytanie czy styl glamour nadaje się na „co dzień” i można zastosować go w niewielkim wnętrzu. Odpowiedź brzmi -a i owszem , ale należy pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze – nie przesadzać.  Zbyt błyszczące i mieniące się wnętrze może trącić myszką a jego właściciele zostać posądzeni o brak dobrego gustu. Dlatego dodatki czy meble w stylu glamour należy stosować z umiarem . Można przełamywać  je również nowoczesnymi formami, które nieco „złagodzą” przepych wprowadzając odrobinę prostoty.

Uważać z kolorami. Co prawda wnętrza glamour charakteryzują się odważnymi połączeniami ale tutaj również można popaść w przesadę. Skupmy się na dwóch, maksymalnie trzech kolorach z jednej palety używając ich jako kolory bazowe i jednej dominancie.  Połączenie grafitu, srebra i szarości będzie doskonale komponowało z intensywną czerwienią lub fioletem.  Kolor dominujący można zastosować na jednej ze ścian, na obiciu krzeseł, poduchach czy zasłonach. Kolory bazowe natomiast na pozostałych elementach i większych powierzchniach. Uzyskane w ten sposób połączenie kolorystyczne będzie bardzo efektowne, eleganckie ale nie krzykliwe.

Nie zagracać. Wnętrze w stylu glamour wymaga przestrzeni. I  nie chodzi tu nawet o metraż pokoju ile o umiejętność wyeksponowania mebli i dodatków. Zapomnijmy więc o bibelotach przywiezionych z wakacji, pochowajmy zbędne przedmioty i nie zastawiajmy wszystkich płaskich powierzchni czymkolwiek się da. Meble w stylu glamour są same w sobie szalenie dekoracyjne, ubieranie ich zatem w masę dodatków mogłoby im tylko zaszkodzić. Wbrew pozorom styl glamour jest odrobinę minimalistyczny.  Na zewnątrz jest tylko to co naprawdę warto pokazać.

Pamiętać o materiałach i fakturach. W stylu glamour szalenie ważna jest jakość i detale. To właśnie szczegóły sprawiają, że wnętrze jest lub nie jest glamour. To tak jak z małą czarną. Odpowiednie dodatki mogą zdziałać cuda i sprawić że zwykła sukienka stanie się wieczorową kreacją. Styl glamour nie zadowoli się byle jakimi  tkaninami czy dodatkami.  Zapomnijmy o syntetycznych materiałach i plastikowych dodatkach. Tu wszystko musi być z najwyższej półki i koniecznie musi się błyszczeć!

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl